مقالات

ردیابی گوشی سرقتی از طریق همراه اول

ردیابی گوشی سرقتی از طریق همراه اول

ردیابی گوشی سرقتی از طریق همراه اول ، این روزها شاید برای شما و یا اطرافیان پش امده باشد  که گوشی موبایل خود را گم کرده باشید یا به سرقت برده باشند ، ردیابی گوشی سرقت شده یا گمشده در این روزها یکی از دغدغه هایی است که مردم درگیر آن هستند. مخصوصا با توجه به بالا رفتن قیمت گوشی های هوشمند نیاز بیشتری به ردیابی آن پس از گم شدن و یا به سرقت رفتن احساس می شود.

اگر برای شما هم پیش آمده که گوشی خود را گم کرده اید و یا آن را از شما دزدیده اند و شما نمی دانید که چگونه آن را ردیابی کنید، با سیم سنتر همراه باشید تا این بار در خصوص ردیابی گوشی سرقتی به شما راه کارهایی ارایه دهیم.

آیا ردیابی گوشی سرقت شده امکان پذیر است ؟

 در پاسخ به این که آیا ردیابی گوشی سرقتی یا مفقود شده امکان پذیر است یا خیر  جواب بله است . از زمانی که طرح رجیستری گوشی های همراه در درستور کار قرار گرفت امکان رهگیری گوشی های سرقت شده در طرح رجیستری به راحتی فراهم شده. به واقع در این طرح به دلیل داشتن سه کد اختصاصی، هر گوشی تلفن همراه، فقط به نام یکنفر ثبت شده و از این رو، امکان رهگیری ون بسیار راحت هست.

به بیان ساده تر با اجرای رجیستری، در صورتی که فردی بخواد گوشی خودش رو بفروشه و یا به شخص دیگه ای منتقل کنه، باید حتما فرآیند انتقال مالکیت رو انجام بده؛ چرا که در غیر این صورت پس از مدتی گوشی برای سیم‌ کارت جدیدی که در اون قرار گرفته غیرفعال میشه و بنابراین گوشی‌ های سرقتی در چنین شرایطی غیرقابل استفاده خواهند شد.

نحوه ردیابی گوشی سرقتی همراه اول

اگه سیم کارت گوشی شما همراه اول هست، برای ردیابی گوشی مفقود شده یا سرقت شده خود شماره سریال گوشی یا IMEI رو که بر روی جعبه گوشی درج شده، از طریق یک سیم کارت دائمی همراه اول، به یکی از روش های زیر ارسال کنید:

  • شماره گیری کد دستوری *10*2141*IMEI #
  • ارسال کد 2141 به شماره 10 ( سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول)

با ارسال این کد سرویس ردیابی یا پیگیری گوشی سرقت شده فعال میشه و این اپراتور به مدت زمان 10 روز سیم کارت شما و گوشی که برای اون رجیستر شده رو ردیابی خواهد کرد.

مرکز خرید و فروش سیم کارت سیم سنتر

سیم سنتر اولین مرکز خرید و فروش سیم کارت رند به صورت نقد و اقساط است . از جمله خدمات قابل ذکر سیم سنتر می توان به  خرید و فروش فوری خط ، معاوضه سیم کارت و همچنین قیمت گذاری خط اشاره کرد . شما کاربران گرامی چنانچه قصد خرید و یا فروش سیم کارت خود رند همراه اول ، ایرانسل ، تالیا  و رایتل را دارید می توانید از قسمت تماس با ما با کارشناسان سیم سنتر استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *