اخبار, فناوری

سرعت اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس لو رفت

سرعت اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس لو رفت
برخی کاربران شبکه اجتماعی رد ایت نتایج استفاده آزمایشی از اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد سرعت بارگذاری داده از این طریق کمتر از ادعا‌های قبلی است.

ادعاهای قبلی اشتباه است؛ سرعت اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس لو رفت

برخی کاربران شبکه اجتماعی رد ایت نتایج استفاده آزمایشی از اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس را منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد سرعت بارگذاری داده از این طریق کمتر از ادعاهای قبلی است.

اسپیس ایکس با پرتاب دهها ماهواره به فضا در حال آماده سازی خدمات اینترنت ماهواره‌ای خود است. خدمات مذکور که استارلینک نام گرفته علاوه بر آمریکا سایر نقاط جهان را نیز تحت پوشش قرار خواهد داد.

در شرایطی که پیش از این ادعا شده بود سرعت بارگذاری اطلاعات از طریق خدمات اینترنت استارلینک به ۱۶ گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید، آنچه که بررسی‌های آزمایشی نشان داده ثابت می‌کند، این سرعت در عمل بین ۱۱ تا ۶۰ مگابیت بر ثانیه است. بنابراین سرعت واقعی اینترنت استارلینک تنها ۰.۱ درصد از سرعت وعده داده شده است.

البته هنوز تجهیزات فنی مورد نیاز برای ارائه این خدمات به طور کامل نصب نشده و لذا ممکن است سرعت یادشده در آینده افزایش یابد.

اسپیس ایکس امیدوار است قبل از پایان سال ۲۰۲۰ بتواند ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای خود را در آمریکای شمالی آغاز کند. این خدمات در سطح جهانی در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *