اخبار

آموزش غیرفعال کردن اینترنت آزاد سیم کارت

آموزش غیرفعال کردن اینترنت آزاد سیم کارت

با توجه به هزینه‌های بالای استفاده از اینترنت آزاد در مقایسه با بسته‌های اینترنتی، مشترکان می‌توانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند.

غیرفعال کردن اینترنت آزاد سیم کارت از طریق کدهای دستوری اعلام شده است و مشترکان همراه اول و ایرانسل با شماره گیری کدهای دستوری مشخصی می توانند مصرف اینترنت آزاد خود را غیر فعال کنند. مصرف اینترنت پس از اتهام بسته های انترنتی همواره یکی از مشکلات مشترکان تلفن همراه بود چرا باعث بار مالی زیادی  می شد. این تصمیم جدید رگلاتوری به دلیل جلوگیری از مصرف اینترنت و با تعرفه ازاد بود تا این بار مالی به مردم تحمیل نشود .

هزینه اینترنت آزاد

در سیم‌کارت دائمی همراه اول ، هزینه هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۴۲ هزار تومان و در سیم‌کارت اعتباری هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۶۳ هزار تومان محاسبه می‌شود، در صورتی‌که در بسته‌های اینترنتی هزینه هر گیگابایت حدود ۳۰۰۰ تومان است، در این صورت اگر مشترکی بسته اینترنتی خریداری نکند و به صورت آزاد از اینترنت همراه خود استفاده کند، در هزینه‌های سیم‌کارتش اختلاف قیمت بسیاری به وجود می‌آید.

نحوه غیرفعال کردن اینترنت آزاد سیم کارت همراه اول

مشترکان  سیم کارت همراه اول از این به بعد می توانند با شماره گیری کد دستوری #113*100* مصرف اینترنت ازاد خط تلفن همراه خود را غیر فعال کنند.

نحوه غیرفعال کردن اینترنت آزاد سیم کارت ایرانسل

مشترکان تلفن ایرانسل هم می توانند با شماره گیری #3*2*3*555* می توانند مصرف اینترنت آزاد خود را غیر فعال کنند.

غیرفعال کردن اینترنت آزاد ممکن شد

مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده رگولاتوری افزود: از آنجا که یکی از مشکلات همیشگی کاربران تلفن‌های همراه که گاهی بار مالی زیادی برای آنها تحمیل می‌کند؛ قطع نشدن اینترنت همراه بعد از تمام شدن بسته‌های اینترنتی و مصرف اینترنت به نرخ آزاد است، رگولاتوری با هدف شفاف‌سازی، مدیریت هزینه‌ها و جلوگیری از مصرف اینترنت با تعرفه آزاد برای کاربران، اپراتورها را ملزم کرده است این کدهای دستوری را ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *