Simcard, همراه اول

ممنوعیت افزایش قیمت بسته های اینترنتی اپراتورها تا پایان سال

ممنوعیت افزایش قیمت بسته های اینترنتی اپراتورها تا پایان سال

ممنوعیت افزایش قیمت بسته های اینترنتی اپراتورها تا پایان سال ، محمدجواد آذری جهرمی در پرسش و پاسخ اینستاگرامی خود، خبر از فعال‌سازی ۱۲۰ گیگ اینترنت اساتید، ممنوعیت افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی اپراتورها داد. همچنین به گفته وزیر ارتباطات از ۱۷ مهر فعال‌سازی بسته اینترنت اساتید آغاز خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره انتقاد کاربران به افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی عنوان کرد: «قیمت بسته‌های اینترنتی تغییری نداشته است و ما اجازه افزایش قیمت را تا پایان سال جاری به اپراتورها نخواهیم داد.»

آذری جهرمی در پاسخ به این سوال که آیا توسط این وزارتخانه ۱۰ میلیارد تومان به باشگاه استقلال پرداخت شده است، خاطر نشان کرد: با ۱۰ میلیارد پنج دکل مخابراتی جدید احداث می‌کنیم تا حداقل ۱۵ روستای جدید به اینترنت پرسرعت وصل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اقدامات انجام‌شده برای رفع پینگ بازی‌های آنلاین گفت: از زیرساخت خواستم برای بهبود کیفیت بازی‌های رایانه‌ای اقدامات جدی به عمل آورد و گزارش آن را خواهم داد. وی همچنین علت فیلترینگ تلگرام را حکم قضایی دانست و درباره فیلترینگ اینستاگرام نیز اعلام کرد که بحثی در این خصوص مطرح نیست.

وی درباره سایت‌های شرط‌بندی توضیح داد: فعالیت این سایت‌ها مخالف قوانین ایران است. متاسفانه از طمع و بعضا ناآگاهی افراد بهره می‌گیرند را مردم را نقره‌داغ می‌کنند. اطلاع دارم که پلیس و دستگاه قضایی پیگیری جدی برای برخورد با گردانندگان این اقتصاد ناسالم انجام می‌دهند و ما هم از این اقدام آنها حمایت می‌کنیم.

افتتاح اینترنت VDSL مخابرات و شاتل

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اینترنت VDSL گفت: حدود ۷۰۰ هزار پورت توسط مخابرات ایران و شاتل آماده شده که به‌زودی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد. آذری جهرمی درباره اینترنت محصلین علوم دینی و اساتید حوزه نیز اعلام کرد که منتظر پاسخ نامه حوزه هستیم تا تسهیلات طلاب را هم ارائه کنیم.

جهرمی درباره چرایی تعلل در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات گفت: همه بخش‌های شبکه ملی اطلاعات وظیفه وزارت ارتباطات نیست. آنچه وظیفه ماست، با تمام امکانات و توان در حال اجراست.

یکی از کاربران به بازار گوشی و قیمت‌های فضایی اشاره کرده و گفته بود که و بعضی از واردکنندگان از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و درخواست نظارت بر این بازار را کرده بود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص گفت: نظارت بر بازار گوشی و قیمت آن وظیفه ما نیست، اما دغدغه درست شما را به همکارم در دولت منتقل می‌کنم.

آذری جهرمی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم اظهار کرد: متاسفانه شدت یافتن تحریم‌ها، تاثیرات منفی کرونا بر اقتصاد و البته برخی مشکلات داخلی، باعث شده که شرایط دشواری پیش روی همه ما باشد. البته معتقدم با کار بیشتر، تلاش بیشتر می‌توان برخی مشکلات را پشت سر گذاشت.

از تحریم سوپرسل تا فیلتر دیسکورد

وی در پاسخ به اینکه آیا شرکت سوپرسل، ایران را تحریم کرده، گفت: شریک تجاری سوپرسل در ایران، شرکت مالک کافه‌بازار بود. بیانیه‌ای از سوپرسل دیدم که گفته بود با کافه‌بازار به تفاهم نرسیده و به‌صورت موقت فعالیتش در ایران را متوقف کرده است.

او درباره چرایی فیلتر دیسکورد (نرم‌افزار برقراری تماس تلفنی در بستر شبکه برای گیمرها) گفت: آنچه به من گفته‌اند این است که نرم‌افزار دیسکورد از دامنه discordapp استفاده می‌کرده و دامنه discord یک سایت غیراخلاقی بوده که از مدت‌ها قبل مسدود بوده است.

اخیرا مالکان نرم‌افزار دیسکورد دامنه discord را از مالکان آن سایت غیراخلاقی خریده‌اند و نرم‌افزارشان را روی این دامنه بالا آورده‌اند. بدین خاطر این نرم‌افزار در ایران از دسترس خارج شده است. زیرساخت با ارائه این توضیح از دادستانی خواسته است تا مجوز خروج دامنه دیسکورد از لیست مسدودی را صادر کند.

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *