مقالات

نحوه‌ی بازیابی سیم کارت واگذاری شده

نحوه‌ی بازیابی سیم کارت واگذاری شده

خبر خوب برای کاربران این که می توانند تنها با داشتن شناسه تلفن همراه خود (IMEI) و شماره سیم کارت واگذاری یا منقضی شده به بازیابی اطلاعات دست یابند…

کاربران گوشی‌های موبایل برای بازیابی اطلاعات فقط لازم است با ورود به سامانه همتا اقدام به وارد کردن شناسه تلفن همراه و یا شماره سیم کارت واگذاری یا منقضی شده شده نمایند.

 اگر کاربر قبلا در سایت همتا کارتابل کدملی تشکیل نداده باشد و سیم کارتش منقضی شده باشد و یا قصد انتقال مالکیت آن را به دیگری داشته باشد، اطلاعات دستگاه از کارتابل سیم کارت واگذاری یا منقضی شده در سایت همتا حذف شده ولی کاربر می‌تواند این اطلاعات را برای سیم کارت‌های دیگر خود بازیابی کند.

کسانی که قبلا در سایت همتا ثبت نام کرده اند و کارتابل کدملی تشکیل داده اند؛ در صورتی که بیش از دو سیم کارت در کارتابل کاربر باشد، با واگذاری یا منقضی شدن یکی از سیم کارت‌ها، اطلاعات دستگاه در کارتابل کدملی باقی می‌ماند .بنابراین کارتابل کد ملی با دو سیم کارت یا بیشتر نیازی به بازیابی اطلاعات ندارد.

مراحل بازیابی سیم کارت واگذاری شده

نحوه بازیابی اطلاعات

 

برای بازیابی اطلاعات در مرحله اول ؛ باید به درگاه اینترنتی سامانه همتا مراجعه کنید. که برای این کار دو راه حل وجود دارد

راه اول : استفاده از شماره سیم کارت

راه دوم : ثبت نام در سامانه و ورود از طریق کدملی.

مراحل ورود با استفاده از سیم کارت

 

بعد از وارد کردن شماره سیم کارت در سامانه همتا ( مرحله اول) , رمز عبور موقتی برای شما ارسال می‌گردد که با وارد کردن آن و کد امنیتی موجود در صفحه، وارد سامانه می شوید (پایان مرحله دوم). در مرحله سوم در صفحه اصلی باز شده؛ بخش مدیریت دستگاه‌ها, گزینه افزودن دستگاه را انتخاب نمایید. در مرحله چهارم؛ در صفحه بازشده (IMEI) دستگاه یا همان شناسه دستگاه (دقت نمایید که این شناسه همان دستگاهی است که می‌خواهید اطلاعات آن از کارتابل قبلی یا حذف شده به این کارتابل انتقال یابد) را وارد کرده و بر روی گزینه ثبت کلیک کنید. در مرحله پنجم؛ پیامی دریافت می کنید که شماره سیم کارت قبلی را وارد کنید که منظور همان سیم کارت واگذار شده یا منقضی می باشد. بعد از وارد کردن شماره کامل سیم کارت؛ روی گزینه تائید کلیک کنید. در مرحله آخر در صورتی که اطلاعات وارد شده توسط شما صحیح باشد و فرایند انتقال اطلاعات به طور کامل صورت گرفته باشد؛ اطلاعات دستگاه شما در کارتابل قرار می گیرد.

فراموشی رمز کارتابل کدملی

 

در صفحه اصلی سایت همتا قسمتی وجود دارد به نام فراموشی رمز عبور که در صورتی که کاربر در کارتابل کدملی فقط یک شماره سیم کارت ثبت کرده باشد و شماره سیم کارت منقضی شده یا آن را به شخص دیگری واگذار کرده باشد و در عین حال رمز کارتابل خود را فراموش کرده باشد؛ می‌تواند با انجام این فرایند تمامی اطلاعات دستگاه را بازیابی کند. برای این کار کافیست در سایت همتا، صفحه اصلی، قسمت فراموشی رمز عبور،گزینه بازیابی را انتخاب کنید. صفحه ای برایتان باز می شود که باید گزینه پیام کوتاه را انتخاب کرده و سپس کدملی، شماره سیم کارت جدید که باید متعلق به کد ملی خودتان و تاریخ تولدتان را وارد کنید. شماره سیم کارت جدید به کارتابل اضافه شده و رمز جدید نیزبه آن شماره پیامک می شود.

اگر در کارتابل کدملی خود ، چند سیم کارت داشته اید و تنها یکی از آنها واگذار یا منقضی شده باشد؛ امکان تعریف شماره سیم کارت جدید در مرحله دوم وجود نداشته و با استفاده از سایر شماره‌های موجود در کارتابل می‌توانید رمز جدید برای کارتابل خود دریافت کنید.

منبع :‌سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *