اخبار, فناوری

هشدار به کاربران GB WhatsApp

هشدار به کاربران GB WhatsApp

شرکت واتساپ درباره برنامه شخص ثالثی که نسخه غیر رسمی این پیام رسان است به کاربران هشدار داد تا زودتر از این برنامه خارج شوند.
به گزارش وب سایت سیم سنتر، به نقل از الوطن؛ پیامرسان واتساپ با وجود بحران اخیر خود به دلیل به روزرسانی‌های جدید و به اشتراک گذاری داده‌های کاربرانش با فیس‌بوک و شرکت‌های خارجی، هنوز هم یکی از پرکاربرترین برنامه‌ها در جهان است و با ارائه ویژگی‌های بسیاری سعی بر جذب و نگه داشتن کاربرانش دارد. تاکنون نسخه‌هایی از این پیام رسان منتشر شده و مورد استقبال کاربران قرار گرفته، اما نسخه از این برنامه وجود دارد که واتساپ به شدت درباره خطرات آن به کاربران هشدار داده است.

برنامه GB WhatsApp نسخه‌ای غیر رسمی از واتساپ است که حساب‌های شخصی را تهدید و اطلاعات کاربران را افشا می‌کند. هشدار در مورد خطرات برنامه GB WhatsApp اندکی پس از اعلام راه اندازی ویژگی مشابه ویژگی استوری در اینستاگرام، یعنی ویژگی عکس‌های پنهان یا یکبار مشاهده، به کاربران داده شد.

خطرات برنامه GB WhatsApp چیست؟

واتساپ اعلام کرد که میلیون‌ها حساب در سراسر جهان در معرض تهدید و حذف قرار دارند. برنامه GB WhatsApp یک برنامه اندرویدی شخص ثالث و دارای بسیاری از ویژگی‌های واتساپ است. این نسخه تعدادی از ویژگی‌های اضافی مانند امکان پاسخ خودکار، ارسال عکس‌های بیشتر و پنهان کردن رسید‌های خوانده شده و ویژگی‌های دیگری که در نسخه اصلی نیست را دارد.

درباره خطرات GB WhatsApp هشدار‌هایی داده شده، زیرا این برنامه یک نسخه غیررسمی از واتساپ است که توسط یک توسعه دهنده ناشناس ایجاد شده و اکنون در فروشگاه Google Play در دستگاه‌های اندرویدی موجود نیست و باید از طریق یک سایت دیگر دانلود شود.

خطرات برنامه GB WhatsApp

واتساپ در ادامه توضیح داد که خطرات برنامه GB WhatsApp این است که به دلیل مشکلات امنیتی مسدود شده و برنامه‌های پشتیبانی نشده مانند WhatsApp Plus یا GB WhatsApp یا برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند مکالمات واتساپ شما را بین تلفن‌ها منتقل می‌کنند، اصلاح می‌شوند. کاربرانی که از این نسخه غیر رسمی استفاده می‌کنند با ممنوعیت دائمی واتساپ روبرو هستند مگر اینکه به نسخه رسمی برنامه بیایند.

واتساپ به میلیون‌ها کاربر خود در سراسر جهان در مورد خطرات GB WhatsApp هشدار داده و خاطر نشان کرده که این شرکت آمریکایی از برنامه‌های شخص ثالث به دلیل عدم توانایی در تأیید صحت اقدامات امنیتی خود پشتیبانی نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *