اخبار, فناوری

واتساپ محبوب‌ترین پیامرسان جهان شد

واتساپ محبوب‌ترین پیامرسان جهان شد

واتساپ محبوب‌ترین پیامرسان جهان شد . اطلاعات منتشر شده از وب سایت statista نشان می‌دهد واتساپ حدود ۲ میلیارد کاربر فعال دارد.

پیامرسان واتساپ در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ اعلام کرد در حال حاضر بیش از دو میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. به این ترتیب واتساپ توانست پیامرسان‌هایی نظیر Facebook Messenger، WeChat، Viber، Apple Business Chat و تلگرام را کنار بزند و به این ترتیب مقام پرمخاطب‌ترین پیامرسان جهان را از آن خود کند. اگر بخواهیم به طور کلی میزان مخاطبان نرم‌افزار‌های فیسبوک را اعلام کنیم، باید گفت پیامرسان واتساپ، فیسبوک مسنجر، اینستاگرام و فیسبوک روی هم رفته بیش از ۶.۸ میلیارد کاربر فعال در جهان دارند. گفتنی است به طور میانگین حدود ۲.۳ میلیارد نفر در روز از برنامه‌های فیسبوک استفاده می‌کنند.

علاوه بر این وب سایت statista به تازگی گزارشی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین پیام‌رسان‌های جهان را منتشر کرده است، بر اساس اطلاعات منتشر شده از این وب سایت پیامرسان واتساپ توانسته است با ۲ میلیارد کاربر ماهانه، به جایگاه محبوب‌ترین پیامرسان جهان دست پیدا کند.

پس از واتساپ برترین پیامرسان‌های موبایلی به ترتیب فیسبوک بوک مسنجر با ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون کاربر ماهانه، وی چت با یک میلیارد و ۲۰۶ میلیون کاربر ماهانه، کیو کیو با ۶۴۸ میلیون کاربر ماهانه، اسنپ چت با ۴۳۳ میلیون کاربر ماهانه و تلگرام با ۴۰۰ میلیون کاربر ماهانه قرار گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *