اخبار

مسدود شدن ۳۱۹ هزار سیم کارت مزاحم

۳۱۹ هزار سیم کارت مزاحم

مسدود شدن ۳۱۹ هزار سیم کارت مزاحم ، طبق آخرین آمار ارائه شده توسط رگولاتوری، ۳۱۹ هزار و ۷۹۹ خط شخصی به دلیل مزاحمت پیامکی مسدود شده است.

به گزارش وب سایت سیم سنتر ، برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، راه‌های مختلفی از جمله استفاده از سامانه #۸۰۰* که برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که از طریق سامانه‌های ارسال پیام کوتاه و با سرشماره‌های مختلف برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شد، ایجاد شد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز سامانه ۱۹۵ را برای ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شدند، راه‌اندازی کرد.

مسدود کردن خطوط شخصی پس از این‌که کسب‌وکارها با مسدود شدن سرشماره‌های پیامکی، به ارسال پیامک تبلیغاتی با خطوط شخصی اقدام کردند، اتفاق افتاد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصمیم گرفت سامانه ۱۹۵ را برای مقابله با پیامک‌های تبلیغاتی که با شماره‌های شخصی ارسال می‌شوند، راه‌اندازی کند.

بیش از ۳۱۹ هزار سیم کارت مزاحم مسدود شد

مسدود کردن سرشماره‌های شخصی بدون شکایت از طرف کاربران، از طریق شناسایی رفتار سیم‌کارت‌هایی که تنها به ارسال پیامک‌های انبوه اقدام می‌کردند و استفاده‌های دیگری از جمله تماس و پیامک نداشتند هم راه دیگری برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های مزاحم با شماره‌های شخصی بود.

بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از زمان مسدود کردن پیامک‌های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع‌شده به دلیل مزاحمت پیامکی را اعلام می‌کند که طبق این آمار، تا امروز ۲۲ تیرماه سال جاری، بیش از ۳۱۹ هزار سیم کارت مزاحم و خط شخصی به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شده است.

شکایات خود از مزاحمت‌های پیامکی را در سامانه ۱۹۵ ثبت کنید

کاربران در صورت مواجهه با پیامک‌هایی که اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی با شماره شخصی می‌کنند، می‌توانند شماره مورد نظر را به سامانه ۱۹۵ ارسال کرده تا روند مسدود کردن سیم‌کارت‌های مزاحم را تسریع کنند.

پیش از این، پیمان قره‌داغی -مدیرکل دفتر حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اظهار کرده بود: پیامک از طریق سرشماره‌ها برای کسانی که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را مسدود نکردند، قابل ارسال است اما اگر با ستاره ۸۰۰ مربع دریافت پیامک‌های تبلیغاتی قطع شده باشد، نباید از سرشماره‌ها پیامکی بیاید و اگر بیاید تخلف است. تخلفات مربوط به سرشماره‌ها هم قابلیت ارسال پیامک به ۱۹۵ دارد و هم مردم می‌توانند در سایت ir.۱۹۵ شکایتشان را ثبت کنند.

منبع : ایسنا

تماس رایگان با پشتیبانی همراه اول از طریق 9990

روش‌های تماس رایگان با پشتیبانی همراه اول

سیم سنتر یک سایت تخصصی جهت خرید و فروش سیم کارت همراه اول است. برای تماس با پشتیبانی همراه اول به هیچ عنوان با شماره های درج شده در س...

ادامه مطلب

نحوه تنظیم ویژگی انتقال تماس در گوشی‌های اندرویدی

نحوه تنظیم ویژگی انتقال تماس در گوشی های اندرویدی

در این گزارش به سه شیوه متفاوت برای فعال کردن ویژگی انتقال تماس گوشی‌های اندرویدی می‌پردازیم. به گزارش businessinsider، بیشتر اوقات،...

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *