مقالات

نحوه تنظیم ویژگی انتقال تماس در گوشی های اندرویدی

نحوه تنظیم ویژگی انتقال تماس در گوشی‌های اندرویدی

در این گزارش به سه شیوه متفاوت برای فعال کردن ویژگی انتقال تماس گوشی‌های اندرویدی می‌پردازیم.

به گزارش businessinsider، بیشتر اوقات، احتمالاً می‌خواهید تماس‌های تلفنی به تلفن شما برسد. اما تعدادی از موارد وجود دارد که ممکن است بخواهید تماس با تلفن اندروید شما اما با شماره ای که در دستگاه دیگری است دیگری زنگ بخورد. در اکثر تلفن‌های اندرویدی، تا زمانی که برنامه تلفن همراه شما از این ویژگی پشتیبانی می‌کند، تنظیم انتقال تماس آسان است.

بیشتر بخوانید : تماس صوتی با کیفیت HD

نحوه تنظیم انتقال تماس در اندروید با استفاده از تنظیمات برنامه تلفن

نحوه تنظیم فوروارد تماس در اندروید با استفاده از تنظیمات برنامه تلفن

نسخه‌های اندروید متفاوت است، اما معمولاً تنظیم انتقال تماس با استفاده از برنامه تلفن اندروید بسیار ساده است.

۱. برنامه تلفن را راه اندازی کنید.

۲. روی نماد سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید و سپس روی تنظیمات ضربه بزنید.

۳. روی Calls ضربه بزنید.

۴. در صفحه تنظیمات تماس، روی Call Forwarding ضربه بزنید. اکنون شما چندین گزینه دارید و می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید که با نیاز‌های شما مطابقت دارد.

همیشه فوروارد: شماره‌ای را که می‌خواهید همه تماس‌های ورودی را به آن بازارسال کنید وارد کنید و روی روشن کردن ضربه بزنید.

وقتی مشغول است: فقط در صورتی که شماره تلفن اصلی شما مشغول است، شماره تماس را وارد کنید. احتمالاً این گزینه قبلاً روی شماره پست صوتی شما تنظیم شده است.

در صورت پاسخ ندادن: اگر تلفن را برنمی‌دارید، شماره تماس را وارد کنید. احتمالاً این گزینه قبلاً روی شماره پست صوتی شما تنظیم شده است.

در صورت عدم دسترسی: اگر تلفن شما در حالت هواپیما است، خاموش است یا سیگنال تلفن همراه ندارد، اینجا فوروارد می‌شود. همچنین این گزینه نیز احتمالاً قبلاً روی شماره پست صوتی شما تنظیم شده است.

نحوه تنظیم فوروارد تماس در اندروید با استفاده از کد‌های شماره گیری

قبل از اینکه تلفن‌های هوشمند و پست صوتی مبتنی بر برنامه رایج شوند، استفاده از کد‌های شماره‌گیری برای برنامه‌نویسی تلفن بسیار رایج بود. در صورت تمایل همچنان می‌توانید تلفن خود را به صورت دستی تنظیم کنید تا با استفاده از یک کد شماره گیری تماس‌ها را فوروارد کند.

در بیشتر موارد، می‌توانید با شماره‌گیری *۷۲ و سپس شماره تلفن ۱۰ رقمی که می‌خواهید به آن فوروارد کنید، تمام تماس‌های دریافتی به تلفن اندرویدی خود را به شماره دیگری فوروارد کنید. مثلا:

*۷۲۲۱۲۵۵۵۱۲۱۲

تنظیم فوروارد تماس در اندروید

اگر موفقیت آمیز باشد، یک سری بوق می‌شنوید و تماس قطع می‌شود.

برای لغو ارسال تماس، این فرآیند را تکرار کنید، اما از *۷۳ استفاده کنید، مانند:

*۷۳۲۱۲۵۵۵۱۲۱۲

برنامه‌های شخص ثالث برای انتقال تماس در اندروید

به عنوان یک قاعده کلی، احتمالاً برای انجام انتقال تماس نیازی به استفاده از برنامه شخص ثالث ندارید، اما اگر نمی‌توانید تنظیمات انتقال تماس را در تلفن خود پیدا کنید و ترجیح می‌دهید یک رابط کاربری ساده داشته باشید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

برنامه‌های شخص ثالث برای انتقال تماس در اندروید

چند برنامه ساده و رایگان که انتقال تماس را تنظیم می‌کنند عبارتند از:Call Divert – Forwarding: Call Divert این برنامه‌ها دارای نماد‌هایی برای فعال و غیرفعال کردن فوروارد تماس به همراه تعدادی تنظیمات دیگر و لیست مفیدی از کد‌های شماره گیری است که می‌توانید از آن‌ها برای کنترل ویژگی‌های مختلف تلفن خود استفاده کنید.

همچنین باید اشاره کرد که برنامه Call Forwarding: Call Forwarding یک برنامه ساده است که دارای دو دکمه است یکی از آن برای تنظیم انتقال تماس و دیگری برای غیرفعال کردن انتقال تماس استفاده می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *