اخبار, فناوری

کپی برداری گوگل مپ از ویز همچنان ادامه دارد

کپی برداری گوگل مپ از ویز همچنان ادامه دارد

شرکت گوگل اعلام کرد که به گوگل مپ قابلیت جدیدی را اضافه کرده است و کاربران را از نزدیک شدن به خط راه آهن آگاه می‌کند.

به گزارش وب سایت سیم سنتر ، در ژوئن سال ۲۰۱۳ گوگل اقدام به خرید اپلیکیشن Waze با قیمت ۱.۳ میلیارد دلار کرد و بهتر است بدانید که در آن دوره Google برخی از بهترین ویژگی‌های Waze را انتخاب کرد و آن‌ها را به اپلیکیشن Google Maps خود افزود.

ویژگی‌هایی مانند هشدار‌های محدودیت سرعت، گزارش حادثه و سرعت سنج در طی سال‌های گذشته به بخشی از نقشه‌های گوگل اضافه شده‌اند که گوگل آن‌ها را از ویز الگو برداشته است. طبق گفته یکی از کاربران شبکه اجتماعی Reddit قرار است که ویژگی‌های دیگری نیز از نرم‌افزار مسیریاب Waze به برنامه نقشه برداری و پیمایش Google در آینده‌ای نزدیک اضافه شود.

یکی دیگر از امکاناتی که قرار است به این نرم افزار اضافه شود، اعلانی است که به کاربران هشدار می‌دهد به یک گذرگاه راه آهن نزدیک می‌شوند، این اعلان در پایین صفحه نمایشگر شما ظاهر می‌شود و زمان عبور و مرور قطار را نشان می‌دهد.

کپی برداری گوگل مپ از ویز همچنان ادامه دارد

البته هنوز مشخص نیست که این امکان جدید قرار است برای کاربران سیستم عامل اندروید یا آیفون اضافه شود، اما قرار است ابتدا در ایالات متحده آمریکا تست شود و با گذشت زمان در کشور‌های بیشتری گسترش پیدا کند.

اعلام امکانات جدید google map در آینده‌ای نزدیک

بهتر است در نظر داشته باشید که گوگل هنوز این ویژگی جدید خود را به صورت رسمی اعلام نکرده و همانند قبل زمانی که چند ویژگی جدید به Maps خود اضافه کند، Google یک پست طولانی در مورد قابلیت‌های جدید برنامه منتشر می‌کند تا کاربران را از این امکانات مطلع می‌کند.

علاوه بر کمک به کاربران برای حرکت از یک نقطه‌ای به نقطه دیگر، Google Maps با یک راهنما به کاربران خود کمک می‌کند تا افرادی که از یک شهر ناشناس بازدید می‌کنند بتوانند مکان‌هایی برای غذا خوردن، بازدید و… را به راحتی پیدا کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *