اخبار, فناوری

اینترنت نسل پنجم حداقل ۱۰ برابر سرعت 4G را دارد

اینترنت نسل پنجم حداقل ۱۰ برابر سرعت 4G را دارد

مدیر عامل ایرانسل در گفت وگو با خبرنگاران درباره سرعت اینترنت نسل پنجم توضیح داد.

بیژن عباسی آرند، مدیر عامل ایرانسل در گفتگو با خبرنگاران درباره اینکه آیا راه اندازی اینترنت نسل پنجم هزینه های اضافی برای مردم دارد بیان کرد: “کیفیت 5G موبایل ایران و در مقایسه با اینترنت بقیه کشور‌ها کیفیت خوبی دارد. در تعریف سند ملی شبکه ارتباطات پارامتر‌هایی کیفی برای دسترسی مردم به اینترنت همراه داریم و ما فکر می‌کنیم در ایرانسل این پارامتر‌های کمی و کیفی ارائه می‌کند و البته سازمان تنظیم مقررات هم روی این موضوع نظارت دارد.

اینترنت نسل پنجم فقط در مناطق روستایی و جاده‌ها پوشش کمی دارد و در شهر‌های بزرگ مثل تهران که ترافیک خیلی زیاد است در مقایسه با یک شهر کوچک‌تر که شبکه خلوت‌تر و تقاضا کمتر هست، سرعت بیشتر است. اما در تهران و شهر‌هایی مثل تهران که تقاضا خیلی زیاد است لازمه سرعت بالا توسعه یعنی تجهیز و نصب سایت‌های جدید است.

تهران شرایط خاصی دارد، اولا روز به روز برج‌های سطح شهر در حال ساخت و ساز است که این موضوع پوشش را در بعضی نقاط کور می‌کند. دوما بالاخره برای نصب سایت محل مناسب لازم است هم مراکزی که شهرداری دارد هم بعضی پشت بام خانه‌ها، که این موضوع محدودیت‌ها و چالش‌هایی را به وجود می‌آورد. اگر این محدودیت‌ها و چالش‌ها نباشد ما در ایرانسل برنامه ریزی کردیم که امسال بیش از دویست سایت در تهران بتوانیم نصب کنیم که این کار به شدت می‌تواند به مشترکین مخصوصا در آن محله‌هایی که مشکل دارند کمک کند. اینترنت نسل پنجم قطعا سرعت چند برابری یا حداقل ده برابری را می‌تواند برای مشترکین به ارمغان می‌آورد.”

اینترنت نسل پنجم 5G چیست

نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G)، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود. این نسل جدید، سرعت دانلود و آپلود بیشتر و ارتباطات باثبات‌تری را به ارمغان می‌آورد. به‌صورت خلاصه می‌توان گفت که در اینترنت 5G، در مقایسه با نسل چهارم، در هر ناحیه گجت‌های بیشتری می‌توانند به اینترنت موبایل وصل شوند و از سرعت بالاتری بهره ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *