اخبار, موبایل

شارژر MagSafe اپل در آیفون ۱۲ مینی به ۱۲ وات محدود خواهد شد

شرکت اپل با انتشار گزارشی اعلام کرد که توان شارژر MagSafe در آیفون ۱۲ مینی به ۱۲ وات محدود است.

شارژر MagSafe برای کارکرد با حداکثر توان تولیدی ۱۵ وات با آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو به یک آداپتور برق ۲۰ وات نیاز دارد. اما در آیفون ۱۲ مینی، این امکان محدود خواهد بود.

شرکت اپل در گزارشی نشان داد که توان تولیدی شارژر MagSafe که اخیرا عرضه کرده، هنگام اتصال با آیفون ۱۲ مینی به ۱۲ وات محدود خواهد شد. شرکت اپل قرار است این شارژر را  هفته آینده روانه بازار کند. بدون شک این خبر خوبی برای بسیاری از کاربران گوشی‌های اپل نخواهد بود و شرکت اپل هنوز علت این محدودیت را مشخص نکرده است، اما وجود باتری کوچک‌تر نسبت به سایر گوشی‌های این خانواده می‌تواند یکی از دلایل آن باشد.

چگونه آیفون ۱۲ را سریع‌تر شارژ کنیم؟

برای رسیدن به حداکثر سرعت شارژ ۱۲ وات، اپل می‌گوید شارژر MagSafe به یک تبدیل کننده برق USB-C احتیاج دارد که با ولتاژ ۹ ولت / ۲.۳ آمپر کار کند؛ که در این صورت آداپتور ۱۸ وات اپل که سال گذشته به بازار عرضه شد، برای اتصال به این شارژر مناسب نخواهد بود. در ادامه گزارش اپل آمده است که درجه حرارت و فعالیت سیستم می‌تواند شارژر را بدون توجه به اینکه تلفن به آن متصل است، محدود کند بنابراین سرعت بالا هر زمان تضمین نمی‌شود.

کسانی که از AirPods استفاده نمی‌کنند و در عوض از لوازم جانبی Lightning مانند EarPods استفاده می‌کنند، با شنیدن اینکه MagSafe در تمام مدل‌های iPhone 12 به ۷.۵W محدود شده است که به این ترتیب استفاده از درگاه Lightning برای آن‌ها سخت‌ خواهد شد. شرکت اپل دلیل این موضوع را انطباق با استاندارد‌های نظارتی اعلام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *