مقالات

چگونه بفهمیم گوشی کنترل و ردیابی می شود ؟

کنترل و ردیابی گوشی

کنترل و ردیابی گوشی اتفاقی است که در دنیای دیجیتال امروز به طور مکرر شاید شاهدش بودیم. همیشه جاسوس‌های فراوانی هستند که باید نگران آن‌ها بود. هکرها یا مجرمان فضای سایبری از هیچ تلاشی برای دستیابی به اطلاعات شخصی شما دریغ نمی‌کنند. از آنجایی‌که اسمارت‌فون‌های اندرویدی از نظر استفاده شبیه به کامپیوترهای شخصی شده‌اند، جاسوس‌افزارها و ویروس‌ها با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش هستند. در این مطلب در مورد کنترل و ردیابی گوشی به بحث پرداخته ایم . با سیم سنتر همراه باشد.

نحوه تشخیص کنترل و ردیابی گوشی اندرویدی

خالی شدن سریع باطری گوشی

این مورد می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیوفتد. اما یکی از دلایلی که می تواند سبب سریع خالی شدن شارژ باطری گوشی شما شود استفاده از برنامه های می باشد که در پس زمینه گوشی شما از شارژ گوشی شما کم می کنند مثل برنامه های شنود.

با وجود اینکه خالی شدن سریع باطری می تواند به دلیل کارکرد زیاد باطری باشد ولی شما نباید در صورت مشاهده چنین علائمی به سادگی از کنار آن رد شوید و به بررسی علت دقیق بپردازید تا اگر مشکلی در خصوص برنامه ی وجود داشته است بتوانید آن را از گوشی تان کاملا پاک کنید.

پیام‌های خطرناک و مشکوکی دریافت می‌کنید

شاید پیامی برای حضور در یک مهمانی ناشناس دریافت کنید، شاید یک لینک از شما تقاضای پول می‌کند، شاید افرادی ناشناس تقضای اطلاعات شخصی شمار را دارند و بسیاری از موارد مشابه که می‌توانند خطرناک باشند.

کنترل و ردیابی گوشی

راه اندازی مکرر مجدد گوشی

در صورت استفاده از نسخه Android منسوخ ، خاموش شدن و راه اندازی مجدد در Android نیز اتفاق می افتد. با این حال ، اگر از نسخه پایدار و به روز شده Android استفاده می کنید ، اما هنوز هم تلفن شما به تنهایی راه اندازی مجدد می شود ، ممکن است نرم افزار جاسوسی روی گوشی نصب شده باشد. با این وجود ، جاسوس افزارها همیشه دلیل احتمالی راه اندازی مجدد و خاموش کردن مکرر نیستند زیرا هر برنامه ناپایدار شخص ثالث نیز می تواند چنین مواردی را مطرح کند.

شما از شارژ عمومی استفاده کرده اید

درست است که این روزها در بسیاری از کافه‌ها و مراکز عمومی ایستگاه‌های شارژ وجود دارد، اما گاهی هکرها با کمک درگاه‌های USB اطلاعات کاربران را سرقت می‌کنند بنابراین باید بسیار مراقب باشید که در اماکن ناشناس و با USB دیگران گوشی خود را شارژ نکنید.

تلفن شما بیش از حد داغ است

یکی دیگر از علائم کنترل و ردیابی گوشی شما در کنار سرعت بالای خالی شدن شارژ تلفن همراه شما، گاهی تلفن شما بیش از حد داغ می‌شود که این موضوع احتمالی مصرف سریعتر داده‌های اینترنت از حد معمول است.

جلوگیری از کنترل و ردیابی گوشی

  1. عدم اتصال به شبکه های وای فای عمومی
  2. قفل نگاه داشتن گوشی
  3. عدم استفاده از شارژر عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *